паркетна дошка

Краща ціна за якість

 

tel. 095 708 1234 viber

 

Демонтаж, Стяжка, Укладка

Київ та передмістя. Без вихідних

Що таке паркетна дошка

 

Паркетна дошка – підлогове покриття з натурального дерева, що складається з двох-трьох шарів деревини, що має з'єднання шип-паз або замкове, що дозволяє швидко виконати недорогу «плаваючу» укладання.

 

Паркетна дошка – різновид підлогового покриття. Була винайдена та почала випускатися в середині XX століття. Багатошарова конструкція надає їй міцності та стійкості.

Паркетна дошка

Склад паркетної дошки

 

Найчастіше зустрічається тришарова версія паркетної дошки (буває ще двошарова та інженерна) завтовшки близько 14-15 мм.

Кожен із шарів виконує свою функцію:

  • Верхній складається з деревини, яка укладається планками в 1, 2 або 3 ряди і покривається лаком або олією.
  • Середній виконується з тонких соснових або ялинових рейок. Він відповідає за рівномірне розподілення тиску по всій дошці.
  • Нижній виготовляють із хвойної фанери, і розташовується перпендикулярно до середнього шару. Така структура забезпечує температурну стабілізацію покриття та захищає його від вологи.

Багатошаровість забезпечує стабільність завдяки перехресному склеюванню шарів і дозволяє укладати паркетну дошку як ламінат - плаваючим способом. Такий спосіб укладання дає можливість значно заощадити час укладання та витрати на неї.

Також залишається можливість при необхідності зняти підлогове покриття, наприклад, у разі переїзду, не пошкодивши раніше підготовлену основу. При цьому безклеєва система з'єднання значно спрощує укладання та заміну окремих дощок у разі потреби.

Ще один безперечний плюс – готовність виробу до укладання. Усі процедури виготовлення та обробки поверхні відбуваються на заводі. Замовник отримує лаковані або покриті маслом дошки, які вже готові до встановлення.

З урахуванням економічності, простоти та довговічності паркетна дошка стала одним з найпопулярніших сучасних підлогових покриттів.

Паркетна дошка

Особливості паркетної дошки

 

Натуральна деревина. Це дуже красиво і солідно, але висока гігроскопічність даного матеріалу призводить до низької опірності змін температурного режиму. Поверхня підлоги може звужуватись або розширюватися в процесі експлуатації.

Можливість ремонту. Незважаючи на те, що в паркетну підлогу зазвичай служить приблизно 5-7 років, у разі виникнення сколів можна відшліфувати паркетні дошки повністю або локально.

Податливість вихідного матеріалу. Більшість дерев'яних порід дуже податливі, це дозволяє урізноманітнити асортименти різними декоративними елементами, тонуванням та іншими видами обробки.

Паркетна дошка

Стандартні розміри паркетної дошки

 

Паркетна промисловість пропонує паркетну дошку різної величини залежно від кількості смуг. Середня величина паркетної дошки коливається в межах:

  • довжина - від 110 см до 250 см;
  • ширина - від 12 см до 20 см;
  • товщина - від 1 см до 2,2 см.

При товщині паркетної дошки в 1,4 см можливе укладання підлог або «плаваючим» методом, або методом приклеювання до фанерної основи. Паркетну дошку з більшою товщиною фахівці радять укладати на клей чи мастики. Укладання паркетної дошки на клей дозволяє проводити шліфування від 2 до 4 разів.