купити ламінат, замовити монтаж

Краща ціна за якість

 

tel. 095 708 1234 viber

 

Демонтаж, Стяжка, Укладка

Київ та передмістя. Без вихідних

Все про ламінат

 

Ламінат – один з найпоширеніших і доступних видів підлогових покриттів, що мають гідний зовнішній вигляд. До його переваг можна зарахувати тривалий термін служби.

Ламінат (англ. Laminate від лат. lamina — «пластинка») — звичайна назва покриття для підлоги на основі деревноволокнистої плити високої щільності. Верхнім шаром є захисно-декоративна зносостійка плівка.

Ламінат

Класи зносостійкості ламінату

 

Існували 4 основні класи ламінату (за EN13329) за призначенням та зносостійкістю.

  • Класи 21-23 - для житлових приміщень (нині вже не виробляються).
  • Клас 31(AC3) - для житлових приміщень
  • Клас 32(AC4) — для житлових приміщень з підвищеним та для громадських будівель з низьким навантаженням
  • Клас 33 (AC5-AC6) - для громадських будівель з великим навантаженням
  • Клас 34 - для спеціального використання (промислових будівель, спортивних споруд) - міцніший, ніж 33

 

Класи - поняття відносне.

У німецькому, австрійському та бельгійському ламінаті зносостійкість відповідає показнику AC, який демонструє зносостійкість верхнього захисного шару. Саме поняття «клас» з показниками від 31 до 34 демонструє щільність та можливість витримувати навантаження саму HDF основу (дерев'яна плита). Саме тому найчастіше можна зустріти бюджетні види ламінату із показниками AC5 на 32 класі. Це означає не що інше, як те, що ламінат має основу для побутових приміщень із підвищеним навантаженням на верхній шар.

Китайські виробники часто пишуть лише «33 клас», хоча верхній захисний шар може змінюватися від AC3 до AC5, але цей показник дуже рідко вказується. Тому два однакових на вигляд ламінату 33 класи від різних виробників можуть бути абсолютно по-різному.

У Північній Америці використається власна система сертифікації, розроблена організацією North American Laminate Flooring Association (NALFA).

Ламінат

Склад ламінатної дошки

 

Ламінат - це щось середнє між натуральними і синтетичними покриттями, він являє собою конструкцію, що складається з чотирьох шарів:

  1. Нижній стабілізуючий шар призначений для захисту дошки від деформації та збільшення жорсткості. Іноді до цього шару приклеюють звукоізолюючу підкладку для кращої шумоізоляції.
  2. Несучий шар, основа дошки ламінату, виготовляється з деревоволокнистої плити високої щільності. У цьому шарі вирізаний замок, який скріплює між собою дошки ламінату, а також виконує основну функцію теплоізоляції та шумоізоляції. Вологостійкість ламінату залежить від якості несучого шару.
  3. Декоративний шар, який визначає зовнішній вигляд дошки – це шар паперу з нанесеним на нього малюнком дерева, каменю, плитки чи будь-якої іншої текстури.
  4. Верхній шар - забезпечує захист від стирання та ударних навантажень і робиться з меламінової або акрилової смол, від якості яких (міцність та товщина) залежить клас зносостійкості ламінату. У верхній шар також наносять нерівності відповідно до малюнку для кращої імітації натурального дерева.

Ламінат

Типові розміри ламінату

 

В принципі, типових розмірів дошки ламінату немає, кожна торгова марка виготовляє свою лінійку виробів. Проте майже всі вироби перебувають у таких рамках:

  • Довжина: мінімальна 300 (мм), ходова 1260 – 1380 (мм); максимальна 1845 (мм);
  • Ширина: мінімальна 90 (мм), ходова 185 – 195 (мм); максимальна 330 (мм);
  • Товщина: мінімальна 6(мм), ходова 8(мм), максимальна 12(мм).

Ламінат

Історія створення ламінату

 

Перший ламінований паркет був розроблений в 1977 році в шведській компанії Pergo, яка в той час є частиною групи Perstorp. Конструкція першого ламінату відрізнялася від сучасної: декоративний шар просочений меламіновою смолою, нижня частина дошки виготовлялася з ламінату на основі фенольної смоли. Під впливом високого тиску та температури обидва шари інтегрували на основу за допомогою термоактивного клею.

У той самий час проводилися й інші експерименти з виготовлення ламінату, особливим успіхом користувався матеріал основі тонкого ламінату, виробленого під впливом великого тиску. Але всі ці методи виробництва були визнані нежиттєздатними: вони вимагали надто високих витрат на виробництво і, як наслідок, не могли набути широкого поширення.

Через 10 років фірма "Хорнітекс" розробила принципово нову технологію виробництва ламінату. Шліфувалися дві деревоволокнисті плити, між сторонами розміщувалася клейка плівка з фенольної смоли. Далі зверху накладався декоративний папір, просочений меламіновою смолою, потім верхній шар плівки, що містить мінеральні частинки з природним корундом мінералом. Нижня сторона покривалася крафт-папером з фенольним просоченням. В результаті стиснення під впливом високого тиску і температури і формувалася дошка, що ламінувала.