Демонтаж, Стяжка, Укладка
Київ та передмістя. Без вихідних
Ламінат – це відмінне недороге високоякісне покриття для підлоги, укладання якого неможливе без наявності підкладки, яка відповідає за звукоізоляцію, теплоізоляцію, закриває дрібні нерівності підлоги, продовжує термін експлуатації підлогового покриття.
Після вибору ламінату актуальним стає питання вибору підкладки. Зазвичай підкладку вибирають виходячи з товщини та вартості. Але підкладка дуже важлива для правильної та довгої експлуатації ламінату, тому ми підготували невеликий огляд про види та відмінності підкладки під ламінат.
Підложка
Підкладка під ламінат необхідна зменшення звучання стуку твердого покриття по твердому підставі. ОБОВ'ЯЗКОВА ВИМОГА до поверхні основи - максимально тверда, суха і рівна. У цьому випадку підкладка зможе забезпечити вашій підлозі додаткову звуко- та теплоізоляцію, приховати невеликі нерівності. Для додаткового захисту підкладки від вологи необхідно використовувати паробар'єр (парозахист або поліетиленова плівка).
Дуже важливі характеристики підкладки – це товщина та стійкість до навантажень. Часто беруть товсту підкладку, щоб приховати нерівності підлоги або вийти на необхідну висоту (наприклад, рівень із плиткою тощо). Не забувайте, що підкладка під тиском меблів просідає (це залежить від стійкості до навантажень) і створюється перепад і навантаження на замки ламінату, створюється "ефект палуби" з прогинанням ламелів у деяких місцях. Тому рекомендуємо використовувати підкладку не більше 60% від товщини ламінату за максимального показника стійкості до навантажень.
При ходьбі ламінатом ми створюємо два види шуму: шум у приміщенні і шум під підлогою. При цьому практично вся підкладка забезпечує непогану ізоляцію шуму для приміщень, що знаходяться під підлогою. Але зменшення шуму при ходьбі в приміщенні найкраще забезпечує коркова та деякі спеціалізовані види підкладки.
Практично будь-яку підкладку можна використовувати із системою тепла підлога. Ефективність обігріву буде різною. Чим нижчий показник теплопровідності підкладки, тим краще перешкоджатиме пропускання холоду від бетонної підлоги. При використанні теплої підлоги тепло проходитиме складніше. Тому, вибирати підкладку необхідно виходячи з того чи будете ви використовувати теплу підлогу чи ні.
Підложка
Найдешевший вид підкладки. Через низьку стійкість у навантаженнях через рік практично розпадається. Продається рулонами. З переваг низька ціна, стійкість до вологи та компенсація перепадів. Рекомендується лише у тимчасових приміщеннях.
Товщина 2, 3, 4, 5 мм; густина 18-25 кг/м; теплопровідність 0,048 Вт/(м*К) за 10; шумоізоляція – 10-12 Дб; виробник України; у рулонах.
Плюси: Ціна, що не піддається впливу води та комах.
Мінуси: Не перекриває дрібні нерівності; Середні показники; При укладанні в два шари, ламінат починає плавати під ногами.
Підложка
Недорогий вид підкладки з багатьма перевагами. Буває різних кольорів, із перфорацією, вирізами, пазами. Матеріал має низьку теплопровідність і є хорошим утеплювачем. Полістирольна підкладка трохи знижує шум від ходьби всередині приміщення та добре ізолює шум для приміщень під. Стійкість до навантажень недостатня для високих навантажень та важких меблів, але при цьому дозволяє вирівняти суттєві нерівності. Завдяки ціні та своїм характеристикам непоганий варіант для багатьох приміщень.
Товщина 2,3,4,5,6 мм; густина 48-52 кг/м; теплопровідність 0,042 Вт/(м*К) за 10; шумоізоляція – 14-16 Дб; виробник України, Польща; листовий в упаковках.
Плюси: Оптимальне співвідношення цінна-якість; Не боїться підвищеної вологості; Довговічність; нижня рифлена сторона забезпечує циркуляцію повітря, що перешкоджає появі грибка; Простий монтаж.
Мінуси: Штучний матеріал; Підкладка завтовшки 4,5,6 мм дає високий відсоток усадки.
Підложка
Натуральна підкладка з волокон дерева відома під назвою "Тихий Хід". Здебільшого зелена чи коричнева. Основна перевага - дуже висока стійкість до навантажень. Підкладка має невелике усадження і тому можна використовувати великі товщини. Але через це компенсує лише невеликі перепади. Чутлива до вологи. Як утеплювач гірший за полістирол, але теж показує непогані дані. Оптимальний варіант для приміщень із високими навантаженнями, важкими меблями.
Товщина 3,4,5,6,7,8,10 та 12мм; густина 64-78 кг/м; теплопровідність 0,05 Вт/(м*К) за 10; шумоізоляція - 20-24 Дб; виробник Польща, Естонія; листовий в упаковках.
Плюси: Натуральна та екологічна (клас емісії формальдегіду Е1); Високе шумопоглинання; Розумна ціна; Витримує великі навантаження та тиск; Чи не просідає;
Перекриває нерівності 2-5 мм, залежно від товщини.
Мінуси: може незначно розбухнути від підвищеної вологості; Може заводитись жучок.
Підложка
Один з небагатьох матеріалів підкладки, який знижує шум при ходьбі не тільки для приміщень, але і всередині приміщення. Теплоізоляція матеріалу на низькому рівні. Пробка не підтримує горіння і не гниє завдяки просочення. Відмінний варіант для дитячих та інших приміщень, якщо немає обмежень у бюджеті.
Товщина 2, 3, 4, 5 мм; густина 58-70 кг/м; теплопровідність 0,038 Вт/(м*К) за 10; шумоізоляція – 18-22 Дб; - виробник Португалія, Польща; у рулонах.
Плюси: Теплоізоляція; звукоізоляція; Тривалий час експлуатації; Екологічність; Антистатика; Еластичність.
Мінуси: Висока ціна; Багато китайського, неякісного товару; Не всім подобається специфічний запах; кришиться при укладанні.