як обирати ламінат

Краща ціна за якість

 

tel. 095 708 1234 viber

 

Демонтаж, Стяжка, Укладка

Київ та передмістя. Без вихідних

Критерії вибору ламінату

 

Чому ламінат такий популярний? З погляду дизайну йому немає рівних в імітації природних малюнків та рельєфів поверхні дерева чи каменю. А зі споживчими властивостями цього покриття підлоги багато знайомі не з чуток. Його можна зустріти в більшості новобудов з готовим оздобленням. Та й у старому житловому фонді йде активна заміна штучного паркету та модульної паркетної дошки на більш міцний та практичний матеріал. Однак у торговому залі серед величезної кількості колекцій вибрати кілька зразків та визначити, який із них кращий, непросто. Розповідаємо, який ламінат вибрати для квартири та на що звернути увагу.

Вибір ламінату

Обираємо ламінат для квартири

 

Що таке ламінат? Подивіться на схему планки:

1 - прозорий зносостійкий шар для захисту;

2 - декоративний шар, що відтворює малюнок натурального дерева, каменю або керамічної плитки;

3 - основа з деревинно-волокнистої плити високої щільності (HDF) відповідає за стабільність планки, стійкість;

4 — стабілізуючий шар, перешкоджає деформації планки.

Вибір ламінату

Де можна укладати

Це справді універсальний матеріал. Його можна укладати в спальнях, віталень, дитячих, передпокоях та кухнях.

Також стали активно укладати в заміських будинках, у тому числі сезонного проживання. Але це ризиковано, тому що гарантія пошириться тільки на обробку в житлових приміщеннях з постійною температурою і невеликими коливаннями вологості: від 30% взимку до 60% влітку.

Сезонний заміський будинок більшу частину холодної пори року не опалюється, і, звичайно, підлога в ньому то розігріваються, то остигають. Подібні кліматичні катаклізми не корисні для обробки.

Сьогодні матеріал може служити і оригінальним оформленням стін. Планки фіксують безпосередньо на підставі за допомогою силіконового клею і шпильок (цвяхів без капелюшка) або по дерев'яній решетуванні. Зрозуміло, не слід використовувати таке облицювання поблизу джерел води, в якості кухонного фартуха або обробки стін у ванній.

Вибір ламінату

Помилки при виборі ламінату

 

1. Неправильний вибір класу зносостійкості

Найпоширеніша помилка – це неправильний вибір класу зносостійкості. Параметр впливає на ціну, тому багато хто в прагненні заощадити беруть найдешевший варіант, забуваючи, що він не підійде для приміщень з великою прохідністю. Типовий випадок: щасливі власники новобудови взяли гарний, але дешевий товар і постелили його по всій квартирі, включаючи передпокій. А через пару дощових сезонів він зіпсувався від постійної підвищеної вологості та механічних навантажень.

Тому перше, на що слід звернути увагу, — саме клас. Він показує, наскільки покриття довговічне, стійке до стирання та подряпин. У спеціалізованих магазинах та мережевих гіпермаркетах вся лінійка декорів від вибілених до темних зазвичай представлена ​​у різних класах. Тому можна знайти відповідний за кольором та фактурою предмет.

Перед походом до магазину перш за все визначте, для якого приміщення ви підбираєте покриття для підлоги, саме від цього залежатиме вибір. Наприклад, для приміщень з низькою прохідністю, таких як спальні або вітальні, підійде 31 клас, а для кімнат із середньою прохідністю - кухні, вітальні, дитячої, коридору або офісу - краще використовувати міцніший 32 клас. Для приміщень, на які припадає найбільше навантаження, краще вибирати вироби 33 класи, їх можна укладати навіть у передпокій.

 

2. Неправильна товщина

Другий важливий параметр, що визначає якість та експлуатаційні властивості - це товщина дошки. Вона впливає на те, наскільки шумним буде підлогове покриття, тобто чим тонше, тим краще сусіди чутимуть ваші кроки.

Товщина найдешевшого товару починається від 6 мм, а товщина дощок у дорогого покриття 33 класу може досягати 12 мм, як у паркетної дошки. На цьому часто трапляються любителі заощадити, які вибирають товар рівнем вище, але не враховують товщину, в результаті отримують стійку до подряпин, але дуже шумну підлогу.

Яку товщину ламінату вибрати для квартири? Якщо в кімнаті будуть встановлені важкі меблі та обладнання, краще не використовувати покриття тонше 10 мм, інакше він не витримає довгих статичних навантажень. Однак, якщо ви плануєте укладати ламелі на теплу підлогу, вибирайте більш тонкі дошки, оскільки вони будуть краще пропускати тепло.

 

3. Невідповідний відтінок

Щоб приміщення виглядало гармонійно і візуально «не розпадалося» на окремі частини, всі оздоблювальні матеріали повинні бути витримані в одній колірній гамі — теплій або холодній, навіть якщо вони будуть контрастними відтінками, наприклад, темна підлога і світлі двері.

Якщо ви хочете візуально розширити невелику кімнату, використовуйте в обробці світлі холодні тони, а якщо хочеться зробити більш затишним занадто великий простір, вибирайте теплу колірну гаму.

При виборі радимо не покладатися тільки на пам'ять, а обов'язково брати зразки матеріалів, які ви плануєте використовувати в інтер'єрі, і до покупки, як вони поєднуються.

 

4. Вологостійкий ламінат переплутаний з водостійким

Вологість - один з головних ворогів цього матеріалу: якщо вода потрапляє в стик, дошки її легко вбирають і набухають, від цього з'являються нерівності та відходить декоративне покриття. Виробники врахували цю особливість та пропонують водостійкі варіанти, які можна укладати у таких приміщеннях, як кухня та навіть ванна. Якщо ви зважилися на такий експеримент, головне, не переплутайте волого- та водостійкий ламінат.

У чому різниця? В основі вологостійкого лежить деревноволокниста плита великої міцності, її обробляють парафіном та іншими складами, які можуть захистити дошку від впливу вологи лише на час. Таке покриття витримає різні забруднення та вологе прибирання, запобігає розвитку цвілі та грибка. Але якщо відразу не витерти воду з поверхні, вона проникне всередину стику, обробка почне деформуватися та підніматися, в результаті підлога стане нерівною. Вологостійкий ламінат змінює об'єм при перепадах температур, тому підійде тільки для кухонь і передпокоїв. А ось для ванної, сауни, балкону чи веранди він уже не годиться.

Пережити прямий контакт із водою зможе лише водостійкий тип. Він здатний протистояти тривалому впливу води, що не деформується при перепадах температур і практично не зношується. Всі стики водостійкої підлоги обробляють за допомогою розігрітого воску, а поверхня роблять не слизькою і надають їй антистатичних властивостей, щоб на ній не осідав пил.

 

5. Непродумана економія на підкладці

Ще одна типова ситуація, коли при складанні кошторису на ремонт забувають увімкнути підкладку. У результаті доводиться витрачати час на додаткові подорожі до магазину. Або беруть найдешевший варіант підкладки, якщо весь бюджет був витрачений, і потім сильно про це жалкують. Адже якісна підкладка не тільки вирівнює бетонну поверхню, але ще й забезпечує додаткову шумо- та теплоізоляцію, пом'якшує ударне навантаження та продовжує термін служби підлогового покриття до 5 років.

Дешева підкладка має великий, але неочевидний мінус — запах. Звичайно, неприємний аромат вивітриться, але від цього підкладка не перестане виділяти хімічні речовини, які можуть бути токсичні та викликати алергію. Тому радимо не економити і вибирати варіанти з натуральних матеріалів, наприклад, пробкову або хвойну підкладку.

Технічна пробка не електризується, а значить, не притягує пил, не вбирає сторонні запахи, гіпоалергенна і сприяє природному регулюванню внутрішнього клімату в приміщенні. Хвойна підкладка виготовлена ​​із 100% натуральних матеріалів – деревини хвойних порід дерева. Вона значно знижує "ударні" шуми, в кімнаті стане відчутно тепліше завдяки низькій теплопровідності матеріалу. Щільність хвойної підкладки підібрана таким чином, щоб згладжувати невеликі нерівності «чорнової» підлоги та захищати замки від зайвого тиску.

До завершальних елементів відносяться плінтуси різної висоти, ширини, конфігурації, а також накладки на вхідні отвори елементів опалювальної системи та поріжки.

Вибір ламінату

Як вибрати якісний ламінат

Вибирайте продукцію виробника з гарантією.

Не женіться за дешевизною, тому що занадто дешевих та якісних товарів не буває.

Звертайте увагу на тип з'єднання. Розрізняють так званий "клік", коли ламелі з'єднуються за допомогою замків, і "лок" - коли елементи начебто вбиваються один в одного. Перший, звісно, ​​зручніше.

Не купуйте продукт із сильним запахом.

Виробники пропонують різні кольори і рельєф. Трапляються і види з малюнком, коли на верхній шар наносять візерунок або позначки. Вибирати вам, але універсальне рішення — це імітація дерев'яної поверхні. 

 

Вартість

 

Що ж до розкиду цін, він дуже широкий: від 400 грн./м². І природне бажання покупця мінімізувати витрати на матеріал є зрозумілим. Деякі виробники привертають увагу саме цим. Вони економлять як верхнє захисне покриття або HDF-основи. Але все це негативно позначається на споживчих якостях статі та, відповідно, на термін його експлуатації. 

Вибір ламінату

Як доглядати за ламінатом

 

Щоб через кілька років підлога виглядала так само, як першого дня після укладання, за ним потрібно правильно доглядати. Про килимки в передпокої та повстяні накладки на ніжки меблів, сподіваємося, всі вже знають. Власникам мобільних крісел бажано замінити жорсткі ролики на м'які гумові.

Підлога з планок ламінату з фасками спочатку очищають пилососом, потім проводять вологе прибирання, після чого протирають мікрофіброю.

Звичайні забруднення з поверхні видаляють злегка вологою тканиною. Слідкуйте за тим, щоб тканина була саме вологою, а не мокрою.

Спеціалізовані засоби для чищення звичайно додають у відро з чистою водою у зазначеній на упаковці кількості. Після чого протирають підлогу змоченою в цьому розчині і добре віджати тканиною. Для видалення плям, що в'їлися, використовують невелику кількість нерозбавленого очисника або залишають його на кілька хвилин на сильно забруднених ділянках. Після закінчення прибирання важливо перевірити, чи залишилися сліди і розлучення, оскільки погано видалені очищувачі притягують бруд. Таким же ефектом володіють склади, що чистять, на основі масел і восків. Вони не можуть проникнути вглиб покриття і утворюють на поверхні плівку. Їх не потрібно застосовувати для прибирання. 

Вибір ламінату

Захисти від води

 

Слабке місце ламінату – чутливі до вологи торцеві замкові з'єднання планок. Якщо вода часто потрапляє на підлогу і, що ще гірше, застоюється, то поступово проникаючи через торці в основну плиту, вона може стати причиною деформації. Через це радять промазувати верхні частини замкового з'єднання засобом, що герметизує. Наприклад, складами із поліуретанових або силіконових смол на органічному розчиннику або більш екологічними восковими. Всі вони ефективно захищають підлогове покриття від негативного впливу води, але нівелюють важливу технологічну якість матеріалу - швидке та просте укладання.

Вологостійкий ламінат відрізняється від звичайного тільки швидкістю вбирання вологи через наявність водовідштовхувальних просочень в основі, тому залишати калюжі на його поверхні теж не слід.

Щоб перемогти водобоязнь, одні виробники збільшують щільність основи і знижують її здатність, що вбирає, інші додають в несучу плиту водовідштовхувальні просочення, і всі вони обробляють торці планок захисним складом. Серед таких колекцій Classic Aqua+ (Egger), Sensation (Pergo), Impressive Ultra (Quick-Step).

Не допускайте появи і накопичення великої кількості води на підлозі біля підвіконь з горщиками квітів і водопровідних кранів.

Вибір ламіната

Помилки, які скоротять термін служби ламінату

 

Важливо точно дотримуватися технології укладання. Звертаємо увагу на типові ситуації. Вони можуть помітно скоротити термін служби статі та не відносяться до гарантійних випадків: 

  • укладання матеріалу без акліматизації у приміщенні протягом 48 годин;

  • укладання на стяжку із вмістом вологи понад 2,5%;

  • укладання на нерівну основу з перепадами за висотою понад 2 мм на довжині 1 м;

  • відсутність гідроізоляційної плівки та підкладки;

  • відсутність невеликих зазорів по периметру приміщення (8-10 мм) та по лінії дверного прорізу;

  • використання плівкових електричних теплих підлог (інфрачервоні нагрівальні мати). Якщо ламінат настилають на систему підігріву підлоги, то обов'язково використовують пароізоляцію. Її укладають під підкладку. Під час роботи системи підігріву температура на поверхні підлогового покриття не повинна перевищувати 27–28 ˚C.

Завдяки замковому з'єднанню планок ламінату його укладання перетворюється на дитячу гру.

До речі, при переміщеннях часто лунає характерний звук, що цокає. Це свідчення того, що між фінішним покриттям та основою є невеликий зазор. Він працює як своєрідний резонатор, посилюючи звуки ударів підборів і викликаючи роздратування у мешканців квартири, і особливо у сусідів знизу.

Нівелювати небажаний ефект нескладно. Покладіть між декоративним покриттям і основою підкладку, яка виконуватиме функцію амортизатора та ефективно гаситиме ударні шуми. Мало того, підкладка підвищить «термічний комфорт» на поверхні підлоги і згладить незначні нерівності основи, якщо вони не перевищують 2 мм на ділянці довжиною 2 м. Інакше основу підлоги необхідно попередньо вирівняти.

Не варто використовувати надто товсті підкладки: 4-5 мм. Тоді при ходьбі по підлозі, установці важких меблів планки будуть сильно прогинатися і створювати додаткове навантаження на замкове з'єднання. Як наслідок, підлога почне скрипіти, у гіршому випадку можуть бути пошкоджені замки. Занадто тонкі підкладки (менше 2 мм) не забезпечать акустичного комфорту. Фахівці вважають оптимальною завтовшки від 2 до 3 мм.

Ламінат завжди укладають на підлогу плаваючим способом, щоб вона могла вільно розширюватися і повертатися у вихідний стан при змінах температури та вологості. По периметру приміщення біля стін, сходів, труб тощо, а також по лінії дверей залишають невеликі зазори (5-8 мм). Вони потрібні для природного руху покриття. Прикріплювати планки до основи цвяхами, шурупами, клеєм не можна. Це може стати причиною появи скрипу, щілин між окремими елементами або, навпаки, їх жолоблення.